fbpx
 אולם 1-הרצאות פיזיאולם 2- סדנאותאולם 3- הרצאות וירטואלימרתף 1מרתף 2מרתף 3מרתף 4מרתף 5 - וירטואלי
11:00
פתוח לכולם
הרצאה
פתוח לכולם

החתולים הללו יכולים לספר לנו יותר משחשבנו, לא כגיבורים בזכות עצמם, אלא כמלווים של גיבורים, נבלים וכל מי שביניהם.בהרצאה נערוך השוואה בין מלווים חתוליים מכל המנעד בין הטוב לרע ונבדוק דימיון ושוני ביניהם

תלמידת תיכון ליאו באק, גיקית מילדות, חובבת חתולים גדולה, תועלת ספרים ויוצרת נלהבת.
מיועד לילדים (6-12)
סדנה
מיועד לילדים (6-12)

תמיד רציתם להיות חתול או חתולה? אחרי הכול אין כמו לרבוץ מול התנור בסלסילה מרופדת, או במיטה של מי שחושב שהוא הבעלים שלכם (חחח!). דמיינו איך יהיה להתכרבל בין השמיכות, ללקק קופסת טונה, או מעדן בטעם בשר, ולהשתרך סביב רגל פנויה. מלמעלה נשלחת יד שמלטפת אתכם ואומרת: מי חתולי טוב? אז בואו לסדנת איפור קצת אחרת ותגלו את החתול או הנמר שאתם רוצים להיות.

דר' לביוכימיה, מדענית, חוקרת, וחובבת מדע בדיוני ופנטזיה
פתוח לכולם
הרצאה
פתוח לכולם
"שודדי המפרש השחור'' היא סדרת קומיקס המגוללת את הרפתקאותיו של הפיראט היהודי-מרוקאי שמואל פלאג'י. בהרצאה יספר היוצר מושיק גולסט על תהליך היצירה, עיצוב הדמויות וההשראה שמאחורי הספר ויציג דוגמאות וסקיצות מלוות בהסברים.
יוצר קומיקס וקריקטוריסט. יוצר סדרת הקומיקס ''שודדי המפרש השחור''
לגילאי 12+
משחק
לגילאי 12+

שבט אנשי הנחש- היואן טי, אשר היו במלחמה מול הממלכה השכנה מזה כמה חודשים, החלו לחטוף אנשים מסיבה לא ידועה. השמועה מספרת שהם מתכוונים להחזיר לחיים את האל שלהם! יצור כה עוצמתי ללא ספק יטה את מאזן הכוחות לטובת היואן טי. מישהו מוכרח לעצור אותם!

12 שנות לימוד, שנה ג לתואר לדימות רפואית
לגילאי 16+
משחק
לגילאי 16+
רונות. מילים עתיקות בעלות משמעות, עוצמה וחוכמה. השאמן הזקן מהכפר שלח אתכם אל האדמות אשר שמיים בוערים עליהן אל העץ העתיק ואל המערה של אודין במטרה ללמוד עוד מילה עתיקה בעלת הבהרה אחת אשר משמעותה כוח
מנחה כבר 20 שנה ולא מתכנן להפסיק
לגילאי 12+
משחק
לגילאי 12+

לאחר קרב ארוך בו הדרקון שמלד זמקיר איבד את אחת מכנפיו, הוא הבין שהואכמו בני האדם, בן תמותה, מה שהכניס אותו לדיכאון קשה. כקובולדים שלו, קשה לכם לצפות בו מתייפח כל היום עד שיום אחד, צץ לכם רעיון, התשובה למה שישמח את אדונכם נמצאת בעיירה הקרובה, רוקהולד. האם תמצאו את התשובה ? זה בידיים שלכם.

מדריכים חוגי מבוכים ודרקונים
לגילאי 12+
משחק
לגילאי 12+
ניסוי סודי של הממשלה הניב תוצאות לא צפויות. בניסוי נוצרו חיות בלתי ניתנות לעצירה שחיסלו את רוב המדענים וגרמו להרס המעבדה. הממשלה החליטה לשכור קבוצת הרפתקנים מנוסים שיטפלו באיומים ויוודאו ששום דבר מסוכן לא ייצא מהמעבדה ויהרוס את הכפרים מסביב.על ההרפתקנים להיכנס למעבדה ההרוסה כדי לטהר אותה מהיצורים השוכנים בה ולהציל את המדענים שנשארו בחיים.אבל אסור לדבר על זה אז - ששש!
חייל, מריץ משחקי מבוכים ודרקונים 3 שנים וחובב גדול של ספרים
 
12:00
פתוח לכולם
הרצאה
פתוח לכולם

הרצאה כייפית שמשלבת קטעי וידאו, סיפורים ושירה על הבלדה על עץ התליה מסדרת הספרים/סרטים משחקי הרעב הקשר שלה לשירת ימי הביניים ולשירי מחאה עכשוויים

אמא גיקית דוקטורנטית למגדר, אחות ומרצה באקדמיה וילד גיק שאוהב שירה ופנטזיה
פתוח לכולם
הרצאה
פתוח לכולם

הקמע, מקור הכוח של שומרי האבן, משרת את הטוב ואת הרע. אך האם זה באמת ככה? לאורך הסדרה אנחנו נחשפים לסיפורים שונים של שומרי קמע ולאט לאט מכירים את הקול של הקמע. בהרצאה אנחנו נדבר על הקול של הקמע ונבין קצת יותר מה המשמעות שלו, מה הכוח שלו ואיך הוא תמיד מנצח...
נדרשת היכרות מוקדמת עם הקומיקסים, ידובר על כל הספרים בסדרה

משוחררת טרייה, מנחה ושחקנית משחקי תפקידים, פעילה בכנסים וע. מנהלת הכנס.
 
13:00
פתוח לכולם
הרצאה
פתוח לכולם

אוהבים גרוויטי פולס? ראיתם את כל הסדרה יותר פעמים משאפשר לספור בידיים? שמים לב לכל הפרטים הקטנים? אובססיבים מספיק כדי לקרוא את כל הספרים הנלווים? בואו להפגין את ההיכרות שלכם עם העולם של גרוויטי פולס בחידון הגדול למתקדמים!
שימו לב שיש לראות את כל הסדרה (ספויילרים מובטחים) ולקרוא את יומן 3, ומומלץ היכרות אפילו עמוקה יותר עם הפאנדום. יש להצטייד בטלפון נייד ואובססיה לסדרה.

החתול-פיה תכלת הייתה גיקית מאז ומתמיד, והיא הכי אוהבת ספרי פנטזיה וסדרות אנימציה.
פתוח לכולם
סדנה
פתוח לכולם

בסדנה ניצור מחומר ידידותי ונעים יציר דמיון קטן שאפשר אח"כ לתלות על הצוואר או כמחזיק מפתחות.
כל משתתף יפסל לעצמו דמות לפי בחירתו מחימר רך המתקשה מעצמו באויר. אפשר כמובן לפסל לא רק חתולים 😸

ענבל, מורה ואם בישראל, חולמת ויוצרת. אוהבת לשלב את ההוראה עם עולמות הפנטסיה. אורי, תלמיד שחושב, מצייר ומפסל מהדמיון. בעל ניסיון בהדרכת סדנאות לצעירים ולמבוגרים
  
14:00
פתוח לכולם
הרצאה
פתוח לכולם

ביצירות רבות משמשות עיני הדמויות ככלי מרכזי בעיצוב הדמות או העלילה. העיניים יכולות להיות נקודת דמיון לדמות אחרת, להיות בצבעים שונים האחת מהשניה או אפילו לשנות את צבען בהתאם לסיטואציה. בהרצאה נסקור יצירות כמו הארי פוטר, דמדומים ומחוננת, ניכנס לעומק הדימויים הללו ונראה מה אפשר ללמוד על עיני הגיבורים.

בעלת תואר ראשון בספרות אנגלית ומדעי הרוח, חברה במועדון הדיבייט של אוניברסיטת חיפה
פתוח לכולם
סדנה
פתוח לכולם

בואו ליצור בעצמכם אנשים קטנים מעץ, בד, וכל האוצרות הקטנים שיש בכל בית, בטכניקה קלה וכיפית. מוזמנים ומוזמנות להביא אוצרות קטנים מהבית (כפתורים, שאריות בד קטנטנות, עצמות דרקונים) כדי לשלב בלקחנים שתכינו.

מאיירת ומעצבת גרפית, א. עיצוב דורות, אמא לילדים וחתולים. גם סורגת, לפעמים.
פתוח לכולם
הרצאה
פתוח לכולם

איך טרמפיסט שיכור מאבד את הדרך ויוצר קלאסיקה? מה היה התפקיד הראשון של דאגלס אדמס על המרקע ומה לעזאזל מסמל המספר 42???

לרגל יום הולדתו ה-42 של "מדריך הטרמפיסט לגלקסיה", ניפגש לדבר על ספר הפולחן ששינה את כל מה שחשבנו על מד"ב והומור.

מתרגמת ועורכת ספרי הילדים, הנוער והקומיקס בהוצאת כתר.
לגילאי 14+
הרצאה
לגילאי 14+

המגדל הכסוף הינו סיפור אימה פופולרי בקרב דרקונים צעירים. המגדל נבנה לפני שנים רבות על ידי הקוסם סילניס כסוף-הלשון, המגדל שימש מקום למחקרים על דרקונים, ולא בדרכים נעימות... ואז חרב.
לאחרונה גוברים דיווחים מוזרים מאיזור חורבות המגדל במעמקי היער. האם המגדל הושמד לחלוטין? האם מחקריו של סיליניס נעלמו לעד מהעולם?
מוזמנים/ת לגלות הצטרפו וגלו בהרפתקה מלאת אקשן ומיניאטורות של מבוכים ודרקונים גרסה 5

ההרפתקה מיועדת לשחקנים/ות חדשים/ות וותיקים/תלשחקניות ושחקנים בראשית הדרך ועם ניסיון כאחד מגיל 14 ומעלה

גיק, חובב טבע, ספרי פנטזיה, מיניאטורות ובניית דגמים.
 
15:00
פתוח לכולם
הרצאה
פתוח לכולם

בואו להכיר מקרוב סוגים של קסם וכישוף. בהרצאה נבחין בין שתי יכולות כישוף – יכולות טבעיות ויכולות נלמדות. נדבר על לחשים ושיקויים לעומת קסם טבעי ונראה כיצד יכולות הכישוף משתנות בין מגזרים ובים מגדרים.ההרצאה מיועדת לכל גיל. רצוי להכיר את הספרים "עקורה", "חוט של כסף", טרילוגיית "הנער המכשף" ואת סדרות הטלוויזיה "נסיך הדרקונים" ו"בית הינשוף"

מרצה ותיקה בכנסי מדע בדיוני ופנטזיה ואמא לארבעה מיני-חובבים.
פתוח לכולם
סדנה
פתוח לכולם

התחלה של סיפור הרפתקאות? מצבים מהחיים? או אולי בדיחה קצרה? רצועת הקומיקס היא פורמט שיכול להעביר מסר וסיפור באופן קצר ולעניין ובמשך שנים מלווה אותנו בעיתונים, במחשב וגם בסלולרי. בסדנה זו נלמד ליצור רצועת קומיקס קצרה משלנו.

יוצר וחוקר קומיקס, מייסד קבוצת יצירת קומיקס ויוצר הכותרים "נתנאל" ו"נמרת השביט".
לגילאי 16+
משחק
לגילאי 16+

"אני מארגן צוות לעבודה גדולה, ואני צריך את הכישורים הייחודיים שלך".
לקבל שיחת טלפון מדוביאוס, הדוב השודד המפורסם בהיסטוריה, זה לא עניין שגרתי.
"החתולים הולכים להציג בכנס את 'עין החתול' - אבן החן הכי גדולה שלהם. ואם הם מתכננים להציג אותה - הם מתכננים משהו גדול. המטרה שלנו היא לשחרר את עין החתול מהציפורניים הנשלפות שלהם לפני שהם יספיקו לממש את התוכניות שלהם.
בסיום העבודה הזאת אתם תהיו עשירים, מפורסמים, וחשוב לא פחות - תהרסו את התוכניות של החתולים האלה".

משחק הומוריסטי בשיטת honey heist, לא נדרשת היכרות מקדימה עם השיטה.

שחקן תפקידים ולוח, וסטודנט להנדסת חשמל
לגילאי 16+
משחק
לגילאי 16+

אחרי משימה פשוטה של משלוח מגילה מסתורית לקוסם אקסצנטרי בעיר מבודדת, העניינים מסתבכים והחבורה מוצאת את עצמה מבלה לילה בכלא. בבוקר מסתבר שהעיר מוצפת לאט לאט וכל התושבים שרויים בשינה קסומה. האם יצליחו ההרפתקנים לברוח ממלכודת המוות ולהבין מה השתבש? ולמה החתול הסגול הוא היצור היחיד שלא נרדם?
הרפתקת וואן שוט בשיטת מבוכים ודרקונים 5e

לירי, אמנית, שה"מית ושחקנית מבוכים ודרקונים בעולמות מקוריים
לגילאי 16+
משחק
לגילאי 16+

היה זה היום השלישי (והמנומנם) באמבט שמש קסום על הספינה המתנדנדת קלות. רק שלשום עלית לאונייה ויקטוריה, לאחר שמִיה חד-חט, חתולת הבית שלה, גייסה אותך למסע הראשון מסוגו מסביב לעולם. מספרים שפעם קראו לה מִיה האמיצה והיא איבדה שתי נשמות וניב לפני שקיבלה את הכינוי הזה. האם תצלח הדרך, והספינה תשיב אותך הביתה בשלום?
הרפתקת פנטזיה אפית על אחת מחמש הספינות שיצאו להקיף את העולם לראשונה, בהובלת פרדיננד מַגֶלַן.

מגיל 16 ומעלה. מומלץ ניסיון בשתי שיטות שונות וניסיון כלשהו בחופשיטה.

חובבת פנטזיה, משחקת מאז שבסט היו 5 קוביות, ג'ירפה כבר שנים אבל עדיין מחבבת הנחייה.
 
16:00
פתוח לכולם
הרצאה
פתוח לכולם

איך מתרגמים חתולים? ודרקונים? ומסע בזמן? מה העקרונות המנחים את המתרגמת בתרגום ספרים בכלל, וספרי מדע בדיוני ופנטזיה בפרט? ואיך העברית מתמודדת עם כל זה?

ענבל נקדימון היא מתרגמת ומרצה, בעלת נסיון רב בתרגום מדע בדיוני ופנטזיה, דרקונים וחתולים
פתוח לכולם
סדנה
פתוח לכולם

החורף בעיצומו והדוקטור צריך צעיף! בסדנה זו נלמד טכניקות סריגה בסיסיות בשתי מסרגות ונצא עם צעיף ארוך ככל שנספיק.

מהנדסת אווירונוטיקה, גיקית וחובבת סריגה
פתוח לכולם
הרצאה
פתוח לכולם
בניגוד לרוב סופרי הפנטסיה, דווקא הגדול מכולם, ג'ר.ר. טולקין, שנא חתולים. ההרצאה תתאר את החתולים המופיעים בכתבי טולקין, ובמידת האפשר, תתאר גם בעלי חיים "רגילים" אחרים הממלאים תפקיד בכתבים אלה.
ד"ר עמנואל לוטם, מתרגם ועורך, ממייסדי האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה
 
17:00
פתוח לכולם
הרצאה
פתוח לכולם
חתולים מלווים את ז'אנר המד"ב והפנטזיה ונמצאים בכל פינה. נסקור כמה דוגמאות לחתולים כאלה, מיצירות מוכרות יותר ופחות, וננסה להבין מה משותף לחתולים הדמיוניים ולחתולים במציאות, מה שונה ביניהם ומה מדבר אלינו כל כך בחיה קסומה זו.
ד"ר דפנה קירש, רופאה בהשכלתה, חובבת ומרצה ותיקה בכנס דורות ובכנסים אחרים, מגדלת חתולה.
לגילאי 7+
סדנה
לגילאי 7+
כולנו זקוקים לעזרה לעיתים. חפץ כוח שאיתו נוכל לתמרן ולמקד את שדה כוח הקסם סביבנו. מי שרוצה קמע בכדי להיות שומר אבן אך לא איתר את הדלת העוברת לאלדיה. מי ש"תמיד" נושא את אוצרות המוות בליבו. מי שנכון להגן על הגלקסיה בכל עת - מוזמן לסדנא ליצור לו קמע משלו בקופסא ייעודית ומקושטת. מיועד לצעירים ולצעירים בנפשם. דרוש ידע בסיסי בעבודות יצירה ומספריים. מגיל 7 ומעלה. צעירים יותר בליווי הורים.
מורה, גיקית מושבעת, מנהלת הכנס, אם ויוצרת
 
18:00
פתוח לכולם
אורח כבוד
פתוח לכולם
מפגש אינטימי עם אורח הכבוד שלנו לכנס – קאזו קיבואישי! קאזו יצטרף אלינו לשעת שיחה מביתו בסאן אנטוניו על ספרים גרפיים, קומיקס, ורעיונות וישמח לשאלות מכל הגילאים. קאזו קיבואישי הוא סופר ואומן, המוכר ביותר בזכות סדרת "הקמע" שכתב, שכולנו מחכים בשקיקה לחלק התשיעי והאחרון שלה. הוא עורך ומאייר גם את סדרת "מסעות" שחלקה הראשון יצא לאור בעברית בהוצאת כתר וכן את קומיקס הרשת "קופר", את אנתולוגיות הקומיקס "טיסה" ועוד יצירות רבות.
לגילאי 14+
משחק
לגילאי 14+

אתם חבורת הרפתקנים מנוסה, ועדיין, כשהמלך קורא לכם - אתם מתייצבים. וכשזה רופא המלך? טוב, גם אז. גם אם הזימון נשמע מעורפל, נקבע לשעה מפוקפקת באמצע הלילה בחדר ההתאוששות במרפאה המלכותית, ואל דאגה, השומרים בכניסה לא יעשו לכם בעיות. קיבלתם מהשליח מקדמה יפה. ושאף אחד לא יידע על המפגש הזה, כן? כן. יופי.שיטה: D&D5.

מוזיקאית, כותבת, חובבת חיות (ובפרט חזירים), מתכנתת, ומאסטר אמריטוס לכימיה
לגילאי 14+
משחק
לגילאי 14+

עולם המתים. מקום של נשמות אבודות, אפלה ושכחה. המקום אליו כולם
מגיעים לבסוף- אך לא כולם נשארים בו. לעיתים, נשמות בעלות כוח- גיבורים או נבלים-
מנסים לעזוב. ועבור מי שמחפשים לעזוב את עולם המתים, יש
דרך- אך היא רצופה בסכנות, דורשת קורבנות רבים, ולא כל מי שעובר בה נותר כשהיה... האם יש בכם את האומץ והעוצמה הנדרשים כדי לעזוב את עולם המתים?
המשחק יועבר במו"ד מהדורה חמישית

משחק מבוכים ודרקונים כבר 16 שנים, מדריך מעל 8 שנים.
 
19:00   
20:00
פתוח לכולם
הרצאה
פתוח לכולם

פולקלור הוא תרבות עממית. התרבות והאמונות משפיעות על הסיפורים שאנו מספרים. אנחנו רגילים לחשוב על סיפורי פולקלור בתור אמונות תפלות וסיפורים עתיקים, אבל בפועל מדובר באמונות שמפתחות כל הזמן. בהרצאה נכיר כמה סיפורים חדשים מרחבי העולם וכיצד הם התפתחו. ואם נשאר בראש פתוח, נראה שגם בישראל נוכל למצוא סיפורי פולקלור חדשים וייחודיים לנו

גיקית, כימאית ומרצה ותיקה בכנסים
פתוח לכולם
הרצאה
פתוח לכולם

הספרות הבריטית שכנעה דורות של ילדים להאמין
שלונדון, והאי הבריטי כולו, מלאים קוסמים ומכשפות שעושים ניסים ונפלאות לתה של מנחה. בהרצאה נדבר על הקסם הבריטי
ונגלה מה קסום בו ומדוע הוא כל כך בריטי. נתייחס לעולמות הקסומים של ג'יי קיי רולינג,
ניל גיימן, סוזנה קלארק ופמלה לינדן טרוורס.

מנחת משחקי תפקידים. בעלת תואר ראשון בחינוך ותואר שני בחברה אזרחית.
פתוח לכולם
הרצאה
פתוח לכולם
המדע הבדיוני והפנטזיה מדמיינים לעיתים קרובות יצורים לא אנושיים: מתקשורת טלפטית עם בעלי חיים אמיתיים ועד חייזרים שונים באמת, דרך חייזרים קצת אנושיים מדי ויצורים היברידיים אנושיים-חייתיים, איפה עובר הגבול בין האנושי לאחר, ומה המשמעות של הגבול הזה ושל טשטושו ביצירה.
עינת סיטרון: בעלת תואר ראשון בקולנוע וטלוויזיה, עובדת באולפן חדשות, מרצה ותיקה ומנהלת התוכן של עולמות. לילי דאי: חובבת ספרות, קולנוע וטלוויזיה, כותבת מדע בדיוני ופנטסיה, בעלת תארים במדעי הקוגניציה ובתקשורת. נטע גלמן-טרופ: מרצה ותיקה, בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה וחינוך מהאוניברסיטה העברית. מעין שיר: הייטקיסטית וחובבת מחזות זמר, מבלה את רוב זמנה בפינות חשוכות של האינטרנט.
  
לגילאי 16+
משחק
לגילאי 16+

תמיד חלמתם להיות גיבורי על אבל הייתם תקועים באמצע שיעורי בית . חיפה עברה מעבר קיצוני והפכה להיות מוקד של גיבורי על . באו לגלות מה התוכנית של ד"ר פרריקביס. מי אלו מלמ"ד ולמה חשוב לשמור על עיינים פקוחות .
בפלאים משחקים גיבורי על בני נוער שמתמודדים עם החיים כבני נוער . עם מטלות ומבוגרים שלא מאמינם בהם ועם הוכחה שעם כוח גדול יש ערמה גדולה יותר של שיעורי בית

מנחה משחקי תפקידים מעל עשור מנהל ההוצאה לאור של העמותה למשחקי תפקידים לשעבר
21:00
פתוח לכולם
הרצאה
פתוח לכולם

בעולם המופלא של ספרות המעריצים ישנן יצירות גדולות של כותבים מוכשרים, ויש כאלו ש... פחות. במהלך המופע נצלול לעומקה של ספרות המעריצים הפחות מוצלחת, ונדלה משם פנינים שעושות שימוש... מעניין למדי בתיאורי נוף ואנשים, תחביר וסימני פיסוק. יהיה מצחיק.

אלכס דשבסקי הוא מתכנת ביום וישן בלילה. מתי הוא גם מתרגם דברים אף אחד לא יודע. ורד טוכטרמן היא כותבת, מתרגמת וגיקית יותר מכולנו יחד.
  
22:00       

סגירת תפריט
נגישות